פיזיקה

תחרות כספות תשע"ח

מגמת פיזיקה, בהנחית רכזת המגמה, איזבל אוסטפלד, השתתפו בתחרות הכספות שזכו במקום שלישי בתחרות המחוזית, יצגו את התיכון בטורניר הפיזיקה על שם שלהבת פריאר, המתקיים מידי שנה במכון ויצמן ובו מתמודדים תלמידי תיכונים מהארץ ומחו"ל. בתחילת השנה התלמידים קיבלו תיבה ומנעול שאותם הפכו לכספת, במשך חצי שנה התלמידים תיכננו, בנו והפעילו מנגנון נעילה מתוחכם מספיק כדי שאי אפשר יהיה לפתוח אותו בלי לפענח את העקרונות הפיזיקליים שמאחוריו.

בטורניר, שהוא האירוע הגדול של תלמידי הפיזיקה בארץ, התמודדו התלמידים מול עשרות צוותים נוספים של תלמידי כיתות י"ב במגמת פיזיקה מרחבי העולם. במשך 48 שעות מלאות אנרגיה יש לכולכם מטרה משותפת אחת: לפרוץ את הכספות של הצוותים האחרים. בתחרות משולבות חידות מורכבות. לעזרתם של התלמידים עומדים מדענים ודוקטורנטים ממכון ויצמן וכן מורים מומחים לפיזיקה. שניסו אף הם לפרוץ את הכספות. קבוצות התלמידים   בתחרות נדרשות להשתמש בידע פיזיקלי שנלמד, בעבודת צוות, זריזות ויצירתיות. 

 בחינת הבגרות במעבדה

במהלך חופשת הפסח התקיימו ימי לימוד מרוכזים לתלמידי מגמת הפיזיקה שכללו ביצוע ניסויים בנושאי קרינה, אלקטרומגנטיות, חשמל ומכניקה. בבחינת הבגרות במעבדה  כל תלמיד ייבחן על ניסוי אחד מתוך 7 ניסויים 3 ניסוים יהיו מתחום המכניקה, 3 ניסויים יהיו מתחום האלקטרומגנטיות וניסוי נוסף לבחירתו של המורה מכל תחום שהוא, כולל מתחום המכניקה והאלקטרומגנטיות.